Top Sport

Томаш Росицки

Адебајор се правдаше: Само почит за Росицки и Арсенал

Поранешниот напаѓач на Арсенал, Емануел Адебајор преку социјалните мрежи демантираше дека изјавил дека неговиот поранешен колега Томаш Росицки би се …

Адебајор се правдаше: Само почит за Росицки и Арсенал Прочитај повеќе

Адебајор: Росицки ќе кажеше „како си“ и ќе се повредеше!

Поранешниот напаѓач на Арсенал, Емануел Адебајор вели дека работел со „деца“ додека бил во тимот од северен Лондон, додавајќи дека …

Адебајор: Росицки ќе кажеше „како си“ и ќе се повредеше! Прочитај повеќе

Scroll to Top