Top Sport

Торцида

Хрватската полиција објави снимки од инцидентот, 43 уапсени навивачи, 35 повредени

Неколку стотини навивачи од колоната која се движела од Загреб кон Сплит ненадејно почнале да ги напаѓаат полицајците кои биле …

Хрватската полиција објави снимки од инцидентот, 43 уапсени навивачи, 35 повредени Прочитај повеќе

Жесток судир на навивачите на Хајдук со полицијата, двајца ранети

Двајца навивачи се ранети, а повредени се над 10 полицајци во нередите што доцна синоќа се случија на автопат по …

Жесток судир на навивачите на Хајдук со полицијата, двајца ранети Прочитај повеќе

Торцида со „бакљада“ се прости од Оливер Драгоевиќ (галерија+видео)

Навивачката група на Хајдук, Торцида со почесна гарда се прости од својот миленик, пејачот Оливер Драгоевиќ, еден од нивните најверни …

Торцида со „бакљада“ се прости од Оливер Драгоевиќ (галерија+видео) Прочитај повеќе

„Торцида“ со навреди за тимот, за Костелиќ и за федерацијата

Хајдук во последниот меч пред зимската пауза го „растури“ Интер Запрешиќ со 5:0, но и покрај големиот триумф немаше заедничко …

„Торцида“ со навреди за тимот, за Костелиќ и за федерацијата Прочитај повеќе

Scroll to Top