Top Sport

УЕФА

УЕФА го одреди квалификацискиот систем за пласман на СП во Катар

УЕФА на состанокот на Извршниот одбор го одреди системот на квалификации за пласман на Светското првенство во Катар кое ќе …

УЕФА го одреди квалификацискиот систем за пласман на СП во Катар Прочитај повеќе

Сити ќе ја дознаат европската судбина во првата половина на јули

Манчестер сити ќе треба да почекаат до „првата половина на јули“ за да дознаат дали ќе биде успешна нивната жалба …

Сити ќе ја дознаат европската судбина во првата половина на јули Прочитај повеќе

УЕФА го исфрли Трабзонспор од европските натпреварувања

УЕФА му додели едногодишна суспензија од европските натпреварувања на турскиот Трабзонспор поради прекршување на финансискиот ферплеј. „ЦФЦБ финансискиот борд одлучи …

УЕФА го исфрли Трабзонспор од европските натпреварувања Прочитај повеќе

Scroll to Top