Top Sport

Васко да Гама

Челси го врати Андреј Сантош во Васко да Гама по проблемите со работната виза

Големиот талент на бразилскиот фудбал, Андреј Сантош се врати во Васко да Гама на тримесечна позајмица, откако Челси, кои платија …

Челси го врати Андреј Сантош во Васко да Гама по проблемите со работната виза Прочитај повеќе

Челси го донесоа бразилскиот талент Андреј Сантош од Васко да Гама

Бразилскиот клуб Васко да Гама потврди дека нивниот фудбалер од средниот ред, Андреј Сантош го комплетирал трансферот во Челси за …

Челси го донесоа бразилскиот талент Андреј Сантош од Васко да Гама Прочитај повеќе

Балотели до првиот човек на Васко да Гама: Се гледаме наскоро!

Претседателот на бразилскиот фудбалски клуб, Васко да Гама, Левен Сиано објави интересно видео со Марио Балотели на својот Инстаграм акаунт, …

Балотели до првиот човек на Васко да Гама: Се гледаме наскоро! Прочитај повеќе

Scroll to Top