Top Sport

Весли Снајдер

Снајдер: Горан Пандев цела кариера е потценет фудбалер

Весли Снајдер вели дека неговиот поранешен соиграч, македонскиот капитен Горан Пандев останува еден од најпотценетите фудбалери и покрај тоа што …

Снајдер: Горан Пандев цела кариера е потценет фудбалер Прочитај повеќе

Снајдер по стапките на Робен, му здосади фудбалската „пензија“

Медиумите во Холандија денеска објави информација дека нивниот легендарен фудбалер, Весли Снајдер се враќа на теренот, иако веќе е во …

Снајдер по стапките на Робен, му здосади фудбалската „пензија“ Прочитај повеќе

Снајдер: Во Реал Мадрид мојот најдобар пријател беше вотката

Поранешниот холандски фудбалски ас, Весли Снајдер неодамна изјави дека можел да го стигне нивото на Кристијано Роналдо и Лионел Меси, …

Снајдер: Во Реал Мадрид мојот најдобар пријател беше вотката Прочитај повеќе

Снајдер: Можев да бидам како Меси и Роналдо, ама не сакав!

Еден од најдобрите холандски фудбалери, Весли Снајдер минатото лето отиде во фудбалска пензија. Фудбалерот кој во 2010 вистински ја заслужи …

Снајдер: Можев да бидам како Меси и Роналдо, ама не сакав! Прочитај повеќе

Тимот на „фудбалски пензионери“ од 2019 би можел да го покори светот (фото)

Тим составен од фудбалери кои се „пензионирале“ оваа година би можел да се бори за сите можни титули. Годинава од …

Тимот на „фудбалски пензионери“ од 2019 би можел да го покори светот (фото) Прочитај повеќе

Холандскиот ас, Весли Снајдер ги „закачи копачките“

Славниот 35-годишен холански фудбалер, Весли Снајдер денеска најави дека ја завршува играчката кариера. Снајдер за Холандија одигра рекордни 134 меча, …

Холандскиот ас, Весли Снајдер ги „закачи копачките“ Прочитај повеќе

Весли Снајдер за малку ќе го загубел животот во сообраќајна несреќа!

Холандската фудбалска легенда, Весли Снајдер, кој во моментов настапува за катарскиот фудбалски клуб Ал-Гарафа имал сериозна сообраќајна несреќа оваа недела, …

Весли Снајдер за малку ќе го загубел животот во сообраќајна несреќа! Прочитај повеќе

Scroll to Top