Top Sport

Владимир Кличко

Фјури со бизарна приказна за „дуелот“ во сауна со Кличко

Тајсон Фјури уште еднаш повтори дека обезбедил „ментална победа“ против Владимир Кличко и пред двајцата да влезат во боксерскиот ринг, …

Фјури со бизарна приказна за „дуелот“ во сауна со Кличко Прочитај повеќе

Кличко: Џошуа ќе стане апсолутен шампион во тешка категорија

Украинската боксерска легенда, Владимир Кличко вели дека неговиот стар ривал Ентони Џошуа оваа година ќе стане апсолутен шампион оваа година …

Кличко: Џошуа ќе стане апсолутен шампион во тешка категорија Прочитај повеќе

Кличко: Ако Фјури го победи Вајлдер, ќе му дадам реванш

Поранешниот шампион во тешка категорија Владимир Кличко признал дека со задоволство би се вратил доколку противник би му бил Тајсон …

Кличко: Ако Фјури го победи Вајлдер, ќе му дадам реванш Прочитај повеќе

Тајсон: Владимир Кличко ќе беше шампион во било која ера

Легендарниот поранешен шампион во тешка категорија, Мајк Тајсон смета дека Владимир Кличко би бил голем фајтер во било која боксерска …

Тајсон: Владимир Кличко ќе беше шампион во било која ера Прочитај повеќе

Кличко и семејството се спасиле од смрт на запалена јахта(Видео)

Шпанската крајбрежна стража го спасила поранешниот боксерски шампион Владимир Кличко од запалена јахта со која пловел заедно со семејството и …

Кличко и семејството се спасиле од смрт на запалена јахта(Видео) Прочитај повеќе

Кличко добива 80 милиони долари доколку се врати во рингот

Стриминг платформата ДАЗН, на поранешниот светски првак во тешка категорија, Владимир Кличко, му понудиле 80 милиони долари за да се …

Кличко добива 80 милиони долари доколку се врати во рингот Прочитај повеќе

Scroll to Top