Top Sport

Војдан Стојановски

Војдан Стојановски: Турнирот во Талин е вистински тест за Македонија

Kапитенот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Војдан Стојановски, натпреварите во Талин ги гледа како тест за можностите на тимот, но …

Војдан Стојановски: Турнирот во Талин е вистински тест за Македонија Прочитај повеќе

Војдан Стојановски: МЗТ Скопје посакува и втор триумф во финалната серија

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром вечерва (19 часот) го пречекуваат Пелистер во вториот меч од финалната плејоф-серија, во обид да …

Војдан Стојановски: МЗТ Скопје посакува и втор триумф во финалната серија Прочитај повеќе

Војдан Стојановски: Подготвени сме да изгинеме и да го освоиме „Грипе“

Македонскиот првак МЗТ Скопје Аеродром утре ќе му гостува на Сплит и повторно нема право на грешка. Пораз ќе значи …

Војдан Стојановски: Подготвени сме да изгинеме и да го освоиме „Грипе“ Прочитај повеќе

Војдан Стојановски: Македонија покажа победнички карактер

Македонија ќе игра во квалификациите за Евробаскетот во 2025 година. Кошаркарската репрезентација заврши на првото место од групата Д од …

Војдан Стојановски: Македонија покажа победнички карактер Прочитај повеќе

Војдан Стојановски: Горд сум на постигнатото, би сакал уште еден клуб од Македонија да биде дел од АБА

Војдан Стојановски е најдобриот македонски кошаркар за 2022 година. Немаше многу големи дилеми околу конечниот избор, капитенот на нашиот национален …

Војдан Стојановски: Горд сум на постигнатото, би сакал уште еден клуб од Македонија да биде дел од АБА Прочитај повеќе

Војдан Стојановски уште две сезони во дресот на МЗТ Скопје Аеродром

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Војдан Стојановски потпиша нов договор со МЗТ Скопје Аеродром. Тој и во наредните две сезони ќе го …

Војдан Стојановски уште две сезони во дресот на МЗТ Скопје Аеродром Прочитај повеќе

Војдан Стојановски: Да дадеме се од себе и да ги завршиме квалификациите со барем една победа

Сосема малку одмор имаше за капитенот на нашиот национален кошаркарски тим, Војдан Стојановски, по крајот на регуларниот дел од сезоната …

Војдан Стојановски: Да дадеме се од себе и да ги завршиме квалификациите со барем една победа Прочитај повеќе

Scroll to Top