Top Sport

Жан-Ерик Верњ

Верњ ја освои Формула Е титулата, па му ја посвети на Бјанки

Поранешниот возач на Торо росо во Ф1, Французинот Жан-Ерик Верњ стана четвртиот Формула Е шампион во исто толку сезони, откако …

Верњ ја освои Формула Е титулата, па му ја посвети на Бјанки Прочитај повеќе

Scroll to Top