Top Sport

Жељко Бабиќ

Тренерот Жељко Бабиќ го напушта Еурофарм Пелистер по завршувањето на сезоната

Тренерот на ракометниот клуб Еурофарм Пелистер, Жељко Бабиќ, ќе ја напушти Битола по завршувањето на сезоната и ќе се врати …

Тренерот Жељко Бабиќ го напушта Еурофарм Пелистер по завршувањето на сезоната Прочитај повеќе

Бабиќ: Ракометарите покажаа победнички карактер против АЕК

Македонскиот ракометен претставник Еурофарм Пелистер убедливо го совлада АЕК Атина во последното коло од групната фаза во ЕХФ Лигата на …

Бабиќ: Ракометарите покажаа победнички карактер против АЕК Прочитај повеќе

Scroll to Top