Top Sport

Жоан Мир

Жоан Мир стана Мото ГП шампион во „најчудната“ сезона во историјата

Шпанецот Жоан Мир е новиот Мото ГП шампион, откако и седмото место на претпоследната трка од лудата сезона 2021 во …

Жоан Мир стана Мото ГП шампион во „најчудната“ сезона во историјата Прочитај повеќе

Морбидели со маестрална победа во Арагонија, Мир без триумф останува лидер!

Возачот на Петронас Јамаха, Франко Морбидели стигна до својата втора победа оваа сезона во Мото ГП, откако вторпат на патеката …

Морбидели со маестрална победа во Арагонија, Мир без триумф останува лидер! Прочитај повеќе

Scroll to Top