Фудбал

Најнови и најинтересни вести од светот на фудбалот, македонски, европски и интернационален. Резултати, видеа, вести  - ФИФА - УЕФА - ФФМ

ПСЖ и официјално нема да испадне, Мбапе ќе стане нивни играч

Пари Сен-Жермен ќе можат да го комплетираат трансферот на Килијан Мбапе, откако го исполнија условот во неговата клаузула за позајмица од Монако - обезбедија...

Банкротирал сопственикот на Милан?!

Италијанскиот весник „Кориере дело Спорт“, повикувајќи се на кинеските медиуми, објави дека сопственикот на Милан Јонгхонг Ли банкротирал. Ли вешто го криел податокот дека...

Бразил: Општа тепачка и девет црвени картони (Видео)

Дерби натпреварот во бразилскиот шампионат Бајано помеѓу Виторија и Баија не заврши бидејќи е прекинат во финишот на мечот кога домашниот тим остана со...

Реал ја мина границата од 6.000 гола во Ла Лига

Реал синоќа го победи Бетис 5:3 и воедно стана првиот тим кој постигнал најмалку 6.000 гола во шанското првенство. На „Бенито Виљамарин“ во Севилја Марко...

Минимална победа на Милан (Видео)

Милан во 25.коло, во Серија А, ја совлада Сампдорија 1:0 и со ривалот се израмни според број на освоените бодови. Двете екипи со 41...

Гол-шоу на „Виљамарин“, Реал победи 5:3 (Видео)

Реал Мадрид победи на „Бенито Виљамарин“ кај Бетис со 5:3 во последниот натпревар од неделната програма во Ла Лига. Реал го постигна првиот гол во...

„Фенерџијата“ од Лига 1 го шокира Тотенхем (Видео)

Фудбалерите на Тотенхем одиграа 2:2 против Рочдејл во осминафиналето на ФА купот. Патникот во наредната рунда ќе биде познат откако двата тима ќе одиграат...

Наполи ја задржа лидерската позиција (Видео)

Наполи му одговори на Јувентус и со победа ја задржа лидерската позиција во Серија А и по 25.коло. Наполитанците на домашен терен потешко од...

Гамеиро и Коста за нова победа на Атлетико (Видео)

Фудбалерите на Атлетико Мадрид ја забележаа четвртата последовна победа во Ла Лига, вкупно 16. во сезоната, откако во 24.коло со 2:0 (0:0) го победија...

Спалети: Раководството ќе реши за мојата иднина

Тренерот на Интер Лучано Спалети рекол дека нема недоразбирања со клупското раководство, потенцирајќи дека неговата судбина е во рацете на луѓето кои раководат со...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО