Почетна Фудбал Страна 1876

Фудбал

Најнови и најинтересни вести од светот на фудбалот, македонски, европски и интернационален. Резултати, видеа, вести  - ФИФА - УЕФА - ФФМ

Валверде: Дембеле нема да биде подготвен за „ел класико“

Рекордното засилување на Барселона, Усман Дембеле нема да биде подготвен за игра против Реал Мадрид на „ел класико“ на „Сантијаго Бернабеу“ на 23 декември,...

Венгер даваше лекции по плетење (видео)

Фудбалското знаење на Арсен Венгер е несомнено, но Французинот овојпат реши да им даде на Александер Лаказет, Роб Холдинг и Калам Чејмберс лекција во...

Курт Зума има забранет влез во куќата на Погба

Пол Погба и Курт Зума можеби се колеги од француската репрезентација, но играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед уште еднаш ја покажа својата...

Лудогорец ќе го добие „лудиот“ Артем Милевскиј?

Бугарскиот шампион Лудогорец во обид да го замени романскиот напаѓач Клаудиу Кешеру, кој бара траснфер, преговара во тимот да го донесе контроверзниот украински фудбалер Артем...

Кристијано ужива со своето семејство

Кристијано Роналдо ја покажа својата ќеркичка Ева во серија постови на Инстаграм. 32-годишниот Роналдо, најверојатно ќе биде отсутен од денешниот меч од шпанскиот куп...

Гвардиола сака уште нови играчи во Сити

Менаџерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола не завршил со формирањето на неговиот тим и ќе разговара со иднината на секој фудбалер во тимот во...

Миха: Кога ќе влезеше слободниот удар беше како оргазам

Српскиот тренер на Торино, Синиша Михајловиќ вели дека „дел од него умрел“ откако веќе не може да изведува слободни удари. Слободните удари беа убедливо најдобриот...

Едуардо: Нико Ковач ќе остане само нула

Поранешниот хрватски репрезентативец, Едуардо да Силва во интервју за „Спортске новости“ вели дека никогаш нема да му прости на поранешниот селектор на „коцкестите“, Нико...

Два меча пауза за Де Роси

Ветеранот на Рома, Даниеле де Роси доби суспензија од два меча за ударот на Џанлука Лападула во 1:1 ремито со Џенова. Рома водеше со 1:0...

Стоук со награда за „среќната замена“ Крауч

Питер Крауч доби едногодишно продолжување на договорот со Стоук сити, кои се надеваат дека ветеранот ќе продолжи со навиката да постигнува клучни голови кога...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО