Top Sport

Makfax

Ливерпул го освои и „Етихад“, црна низа на Гвардиола и Сити (видео)

Манчестер сити го доживеа и третиот пораз во низа и излета од четврт-финалето на Лигата на шампионите, откако Ливерпул со …

Ливерпул го освои и „Етихад“, црна низа на Гвардиола и Сити (видео) Прочитај повеќе

Словенците незадоволни: Добивме помалку пари од Србите и Шпанците

Репрезентативците на Словенија во кошарка побарале поголема парична награда за освоената титула на Европското првенство минатата година. Словенија сензационално ја …

Словенците незадоволни: Добивме помалку пари од Србите и Шпанците Прочитај повеќе

Претседателот знае против кого ќе игра Реал во полу-финалето

Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, веќе знае името на противникот во полу-финалето во Лигата на шампионите. Првиот човек на …

Претседателот знае против кого ќе игра Реал во полу-финалето Прочитај повеќе

Суперкомпјутерот прогнозира триумф на Бразил во Русија

Бразил ќе ја освои титулата на Светското првенство во Русија пресметал суперкомјутерот во Англија. Овој суперкомпјутер веќе е тестиран на …

Суперкомпјутерот прогнозира триумф на Бразил во Русија Прочитај повеќе

Scroll to Top