Ракомет

Најнови вести од светот на ракометот. Македонските „владетели“ на европскиот ракомет, Лигата на шампионите, регионалните и европските случувања.

Првото место убаво се прослави во соблекувалната (видео)

Освојувањето на првото место во групата Ц на Евро 2018 во Хрватска убаво се прослави во соблекувалната на македонската репрезентација. Филип Миркуловски и Кирил Лазаров...

По бурниот ден, Словенците се пласираа понатаму (видео)

Репрезентацијата на Словенија се пласираше во втората рунда на Евро 2018 во Хрватска, откако лесно се „справија“ со Црногорците во последното коло од првата...

Да внимаваме! Здрахала им донесе на Чесите втора рунда (видео)

Ондреј Здрахала постигна фантастични 14 гола за да ги предводи Чесите до импресивна 33:27 победа над Унгарија за пласман во втората рунда, каде што...

Талески: Го исполнивме првиот дел од планот, сега кон полуфинале

Филип Талески беше најдобриот стрелец на Македонија на тешкиот меч со Германија, со одлични шест гола, израснувајќи во вистински адут на селекторот Раул Гонзалес. 21-годишниот...

Раул: Македонија може и подобро!

Селекторот Раул Гонзалес уште еднаш го покажа своето ракометно знаење, поставувајќи совршена игра против силниот и цврст германски тим и обезбедувајќи 25:25 реми, по...

За малку! Македонија и Германија се израмнети! (видео)

Македонија одигра рамноправно со актуелниот европски шампион, Германија за да обезбеди 25:25 реми со големиот победник, откако во финишот на мечот имавме и шанса...

Полувреме: Македонија напаѓа со „цепелини“, Волф не „утепа“ (видео)

Европскиот шампион Германија може да му благодари на голманот Андреас Волф што по првото полувреме против Македонија има водство од 12:11, откако одлично му париравме...

Македонија може да ја сопре германската ракометна „машина“

Македонија се наоѓа пред најголемиот предизвик досега на Европското првенство во Хрватска, откако во 18.15 часот се среќаваме со актуелните шампиони Германците, во атмосфера...

Словенците ги загубија жалбите до ЕХФ, но остануваат на првенството (видео)

Словенечката ракометна репрезентација, сепак, ќе остане на Европското првенство во Хрватска и вечерва во 20.30 часот ќе го игра дуелот со Црна Гора, потврди...

Нема подобри навивачи од македонската „Фаланга“ (Видео)

Кога ракометната репрезентација игра на големите натпреварувања, навивачите на Македонија секогаш ги собираат симпатиите од ЕХФ и неутралните љубители на ракометот. Исклучок за такво нешти...
81,907FansLike

ПОГЛЕДНИ

ПРЕПОРАЧАНО