Top Sport

Бензема: Заминувањето на Роналдо ме исфрли во прв план

Реал Мадрид освои уште еден европски трофеј, а капитенот Карим Бензема учествуваше со нов гол во триумфот од 2:0 против Ајнтрахт Франкфурт во Суперкупот на УЕФА. Тоа беше 324. гол на Французинот за Реал, со што го надмина и легендарниот Раул.

dobivaj vesti na viber

Бензема вели дека многу работи се промениле за него кога Кристијано Роналдо си замина од „Сантијаго Бернабеу“.

„За мене се се промени откако Кристијано Роналдо го напушти Реал. Точно е дека постигнав многу повеќе голови, но кога тој беше тука, имавме поинаков стил на игра, многу повеќе асистирав. Тој навистина ми помогна на теренот и надвор од него. Но, и тогаш знаев дека можам многу повеќе, а кога замина, време беше да ја сменам играта и амбициите и навистина добро ми оди“, изјави Бензема.

Link with us
Game bài đổi thưởng
Scroll to Top