Top Sport

Бразилецот Матеус Лемос заминува од Македонија ЃП

Освојувачот на Купот на Македонија, тимот на Македонија ЃП, се раздели со бразилскиот интернационалец Матеус Лемос. Преку социјалните мрежи „лавовите“ објавија дека доаѓа до разделбата со 24-годишниот играч од Бразил.

Неколку дена по освојувањето на трофејот, раководството на клубот веќе почна да го планира составот за следната сезона.

Матеус Лемос дојде во Ѓорче Петров минатата сезона и со Македонија ЃП освои два трофеи во Купот на Македонија.

Scroll to Top