Top Sport

Дрејк обложи милион долари на победа на Аргентина!

Канадскиот рапер Дрејк ќе заработи 1.75 милиони долари доколк Лео Меси ја предвои Аргентина до победа над Франција во финалето на Светското првенство.

Поп-ѕвездата, кој честопати уплатува огромни суми на спортски натпреварувања и е познат љубител на фудбалот, уплати 1 милион долари за победа на Аргентина над Франција со потенцијална добивка од 2.75 милиони долари.

Во октомври тој постави облог од 600.000 долари дека Барселона ќе победи на Ел Класико и дека Арсенал ќе ги совлада Лидс во Премиерлигата. „Топчиите“ не го разочараа, но Барса загуби со 3:1 од Реал Мадрид. Исто така на Интернет се зборува за таканаречената „клетва на Дрејк“ – феномен според кој спортистите доживуваат лоша среќа доколку се поврзуваат со Дрејк.

Scroll to Top