Top Sport

Ерик тен Хаг се насочи кон Коди Гакпо

Манчестер Јунајтед продолжува со очајната потрага по напаѓач и сега од „Олд Трафорд“ размислуваат за трансфер на Коди Гакпо од ПСВ Ајндховен, пренесуваат медиумите на Островот. Гакпо минатата сезона забележа 12 гола и имаше 13 асистенции во првенството на Холандија, а неговите квалитети му се добро познати на менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, кој до пред само два месеци беше на чело на Ајакс.

dobivaj vesti na viber

„Црвените ѓаволи“ активно бараат уште еден напаѓач, кој ќе биде конкуренција на Кристијано Роналдо, чија иднина останува нејасна иако изгледа е сè поверојатно дека ќе остане на „Олд Трафорд“ и на Антони Марсијал, кој допрва треба да импресионира откако минатата сезона беше и на позајмица.

Последните денови активно се зборуваше за интерес за 33-годишниот Марко Арнаутовиќ, но Болоња веќе ја одби понудата и децидни се дека не сакаат да се разделат со играчот.
Очекувањата се дека во наредните денови „црвените ѓаволи“ ќе успеат да ја завршат зделката за ангажман на Адриен Рабио од Јувентус.

Link with us
Game bài đổi thưởng
Scroll to Top