Top Sport

Француските навивачи надвор од контрола – Паје погоден со шише, прекин на Лион-Марсеј

Меѓу елитните европски лиги, француската Лига 1 оваа сезона дефинитивно е надвор од контрола со однесувањето на навивачите, откако дербито помеѓу двата клуба Олимпик, тој од Лион и тој од Марсеј, повторно дојде до прекин откако ѕвездата на Марсеј, Димитри Паје беше погоден со шише додека се обидуваше да изведе корнер.

Инцидентот се случи по само две минути игра на „Олимпискиот парк“ во Лион, и е последен во низата на хаотични реакции на навивачите во француската елита.

Нови хаотични сцени во Франција – навивачите на Сент-Етјен ја запалија мрежата!

Хулиганите дивеат на стадионите во Франција

Нови проблеми со француските навивачи, овојпат влетаа на полувреме!

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

watch anime online That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

english dubbed anime How NOT to Summon a Demon Lord Ω

anime streaming GoGoAnime Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

dubbed anime Boruto: Naruto Next Generations

anime streaming GoGoAnime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

Scroll to Top