Top Sport

Фудбалерите на Реал ги добија клучевите од новите автомобили

Како и секоја година по склучувањето на спонзорскиот договор помеѓу Ауди и Реал Мадрид во 2003 година, фудбалерите од првиот тим на „Лос бланкос“ добија клучеви од своите нови автомобили кои ќе ги возат оваа сезона.

Првпат, покрај „кватро драјв“, автомобилите на Ауди кои ќе бидат дел од „ергелата“ на Реал ќе имаат и електрични елементи. Што точно избраа фудбалерите и тренерот Зинедин Зидан?

Карим Бензема – Audi Q5 40 TDI quattro S tronic Mythos Black

Дани Карвахал – Audi Q7 50 TDI quattro tiptronic Daytona Grey

Касемиро – Audi RS 7 Sportback quattro tiptronic Tango Red

Тибо Куртоа –  Audi Q7 50 TDI quattro tiptronic Daytona Grey

Еден Азар – Audi Q8 50 TDI quattro tiptronic Daytona Grey

Иско – Audi Q7 50 TDI quattro tiptronic Orca Black

Тони Крос – Audi Q8 50 TDI quattro tiptronic Glaciar White

Лукас Васкез – Audi A7 Sportback 55 TFSI quattro S tronic Glaciar White

Андриј Лунин –  Audi Q7 50 TDI quattro tiptronic Foil Silver

Марсело – Audi A7 Sportback 50 TDI quattro tiptronic Mythos Black

Ферлан  Менди – Audi Q8 50 TDI quattro tiptronic Orca Black

Лука Модриќ – Audi Q8 50 TDI quattro tiptronic Foil Silver

Серхио Рамос – Audi RS 6 Avant quattro tiptronic Daytona Grey

Феде Валверде – Audi RS Q8 quattro tiptronic Orca Black

Рафаел Варан – Audi e- tron Sportback 55 quattro Glossy Black

Зинедин Зидан – Audi RS 6 Avant quattro tiptronic Daytona Grey

 

Boruto: Naruto Next Generations (Dub) (https://gogoanime.be/m/Llga) Episode 105 at website https://gogoanime.be fairy tail gogoanime

Watch Attack on Titan: Wings of Freedom Episode Full (https://animeplanet.cc/m/8dPb/ep-1) at website https://animeplanet.cc. See more anime planet jojo diamond is unbreakable

Scroll to Top