Top Sport

Како Мети Кеш стана Матеуш Готовка

Ѕвездата на Астон вила, Мети Кеш, откако реши да земе полско државјанство и од Англија да се „префрли“ на Полска доби и ново име – Матеуш Готовка!

Кеш, кој е роден во Слау, Велика Британија, минатата недела во полската амбасада во Лондон потврди дека отсега ќе игра за полската фудбалска репрезентација бидејќи неговата мајка е Полјачка, и се заблагодари на претседателот Анжеј Дуда за поддршката.

„Благодарам господине претседател. Вистинска чест е да се игра за Полска за мене и моето семејство. Ќе го дадам мојот максимум на теренот. Време е за нови предивици“, вели Кеш.

Кеш пропушти шанса да игра против Англија иако Полска е со нив во група, но веќе следниот месец може да дебитира на гостувањето кај Андора на 12 ноември, или (во новото) дома против Унгарија.

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

watch anime dub BANANA FISH

anime website Fairy Tail

ANIMEFLIX How NOT to Summon a Demon Lord Ω Episode 3

ANIMEFLIX My Hero Academia Season 2 Episode 20

Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

Scroll to Top