Top Sport

„Л`кип“ пишува – Роналдо само потпис го дели од ПСЖ!

Угледниот француски „Л`кип“ пишува дека Кристијано Роналдо наскоро би можел да го напушти торински Јувентус.

Светските медиуми веќе го селеа Португалецот во Спортинг Лисабон и во Манчестер Јунајтед, но изворот вели дека сега тој е на чекор до трансфер во француски ПСЖ.

Затоа што во Јуве не го направи она што од него се очекуваше, за многумина нема да е изнендување ако португалскиот ас ја напушти „Старата дама“.

Францускиот весник пишува за можноста Роналдо да се пресели на „Паркот на принцовите“, а поранешниот играч на Интер, Аргентинецот Мауро Икарди да се пресели во дресот на „Бјанконерите“.

Сепак, Роналдо неколкупати повторува дека неговото срце е во Манчестер, со „ѓаволите“:

Роналдо знае за кој клуб никогаш не би играл

4Anime: Once a Hero anime episode Full online free at https://4anime.biz persona 4 the animation crunchyroll

Website https://twistmoe.net: Watch Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? II: Past & Future (Dub) twistmoe Episode Full watch anime online

AnimeKisa: UFO Ultramaiden Valkyrie 2: December Nocturne (Dub) anime episode 12 online free at https://animekisa.in watch anime

Divephotoguide: http://www.divephotoguide.com/user/animeflixnl

Readthedocs: https://readthedocs.org/projects/anime-flix/

Cakeresume: https://www.cakeresume.com/me/gogoanimelol

Scroll to Top