Top Sport

Лацио ќе го загубат бугарскиот брендиран авион

Лацио веќе нема да можат да го користат својот брендиран авион откако се решиле да не го продолжат контроверзниот договор со бугарската авиокомпанија.

Претседателот на клубот, Клаудио Лотито минатиот ноември гордо објави дека клубот ќе патува со сопствен брендиран авион на мечевите во Италија и низ Европа. Иако прво се тврдеше дека авионот ќе биде користен само од Лацио, подоцна излегоа на површина деталите а договорот – тие го изнајмуваат авионот од бугарската авио-компанија „Тајарнџет“, а авионот ќе се користи и за обични летови. Покрај тоа, италијанските медиуми открија дека се работи за стар авион на германската компанија „Луфтханса“, кој бил „пензиониран“ поради својата старост, пред да биде реновиран од бугарската компанија.

Според „Ла газета дело спорт“, по крајот на едногодишниот договор, Лацио не планира да го обнови договорот, така што ќе продолжат да летаат со чартер летови.

Новиот авион на Лацио е подарок од бугарска компанија

Chuumon no Ooi Ryouriten (1993) (https://wcostream.cc/m/KjkX) Episode Full

Karl to Fushigi na Tou Episode 1

Website https://animepahe.cc: Watch My Little Monster animepahe Episode 13 anime streaming

AnimeKisa Watch english anime Online in HD for FREE

AnimeDao: Blue Exorcist anime episode 25 online free at https://animedao.nl a silent voice animedao

Scroll to Top