Top Sport

Магија со три топки на тренинг на Ерлинг Халанд

Норвешкото „чудо“ од напаѓач на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд уште еднаш покажа дека е фудбалски мајстор покажувајќи интересен трик со три топки на тренинг.

Тој прво успеа да ги нареди топките една на друга, а потоа трите да ги упати во метите поставени во аголот на голот.

На крајот, секако, почести со еден танц.

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

Website https://twistmoe.net: Watch Yuyushiki OVA: Komarasetari, Komarasaretari twistmoe Episode Full anime online

Watch Video Warrior Laserion (Dub) Episode 17

Watch anime online for free at AnimeDao god of highschool animedao

AnimeTV: The Story of Saiunkoku (Dub) anime episode 39 online free at https://animetv.cc anime

Scroll to Top