Top Sport

Наполи го претстави Квича Кварацкелија како ново засилување

Италијанскиот калчолигаш Наполи официјално го претстави грузискиот интернационалец, Квича Кварацкелија како ново засилување.

dobivaj vesti na viber

Грузиецот настапуваше за Рубин Казан до руската инвазија на Украина, а потоа се врати во својата земја.

Кварацкелија потпиша петгодишен договор со „наполитанците“ и ќе заработува еден милион евра по сезона.

Scroll to Top