Top Sport

ПСЖ го раскина договорот со Почетино

ПСЖ официјално го раскина договор со досегашниот тренер Маурисио Почетино. Тој заминува по само една сезона мината на „Паркот на принцовите“.

dobivaj vesti na viber

Аргентинскиот стратег ја освои титулата во првенството на Франција, но тоа не беше доволно за да остане на кормилото и следната сезона.

ПСЖ закажа прес-конференција за 14 часот, на која се очекува да биде претставен новиот тренер, Кристоф Галтие од Ница.

sunwin sunwin apk game sunwin

sunwin

sun win

game sunwin sunwin apk game sunwin

sunwin sunwin tải sunwin apk

Scroll to Top