Top Sport

Рома ќе организира заедничко следење на „Олимпико“ на финалето на Конференциската лига

Италијанскиот калчолигаш Рома ги повика сите навивачи кои нема да можат да заминат во Тирана и да го следат во живо финалето на Конференциската лига на УЕФА, да дојдат на „Олимпико“ и заеднички на голем видео-бим да го следат најважниот европски меч за „волчицата“ во последните 50 години.

dobivaj vesti na viber

Фудбалерите на Рома и на Феенорд следната среда ќе играат за првиот трофеј во Конференциската лига на УЕФА. На стадионот во Тирана, се очекува спектакл и интересно финале, но капацитет е сепак само 22.000 гледачи на трибините.

quy luật bầu cua go88 go88 bảo trì go88 hỗ trợ khách hàng

kinh nghiệm đánh tài xỉu sunwin bài sunwin sunwin energy systems gmbh

Scroll to Top