Top Sport

Тричковски во тимот на сезоната на Кипар

Македонскиот фудбалски интернационалец Иван Тричковски доби уште една престижна награда на Кипар. Тој повторно е избран во тимот на сезоната во кипарското првенство.

Тричковски и оваа сезона беше одличен во дресот на АЕК Ларнака, постигна 14 гола на 29 натпревари потврди дека е можеби и најдобриот странски фудбалер кој воопшто играл во првенството на Кипар.

Во минатото Тричковски со успех го носеше и дресот на АПОЕЛ, а во последните шест сезони е лидер во тимот на АЕК Ларнака.

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Pokémon Journeys: The Series Episode 107

My Hero Academia Season 2 (Dub) Episode 23

anime stream Attack on Titan Final Season Part 2

animeheaven Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Entertainment District Arc

animeheaven app AnimeHeaven Naruto (Dub)

tải go88
Scroll to Top