Top Sport

УЕФА (повторно) отвори истрага против Англија

УЕФА отвори дисциплинската постапка против Англија поради инцидентите кои се случиле пред, во текот и по завршувањето на финалниот натпревар Италија-Англија. УЕФА, веќе именувале инспектор кој ќе го истружува случајот.

Фудбалската асоцијација на Англија (ФА) се товари за инциденти при интонирањето на италијанската химна, влегување на публиката на теренот, фрлање на предмети кон играчите и користење на пиротехника.

Бројни навивачи се обидоа да влезат без билети, тие имаа жестоки пресметки со редарите, обезбедувањето и полицијата.

На стадионот Вембли беа регистрирани тепачки, а инциденти имало и по завршувањето на натпреварот во кој Италија ја победи Англија.

УЕФА, веќе ја казни ФА со 30.000 евра, за пропустите што беа направени во полу-финалето против Данска.

Website https://animefreak.ws: Watch InuYasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler (Dub) animefreak Episode Full animefreak hunter x hunter

Website https://gogoanime.be: Watch Begone Bell Care; Begone Dull Care gogoanime Episode Full gogoanime kissanime tv

Website https://animebee.to: Watch Kero Kero Chime animebee Episode 30 watch anime dub

Forums ernieball: http://forums.ernieball.com/members/59015.html

Weddingbee: https://www.weddingbee.com/members/animeflixnl/

Bonanza: https://www.bonanza.com/users/49419867/profile

Scroll to Top