Top Sport

Шифрин најдобра на слаломската трка во Леви

Американската скијачка Микаела Шифрин е победничка и на вториот слалом кој викендов се возеше во финскиот Леви. Таа стигна до победа со вкупно време од 1:52.21 минути, што беше за 28 стотинки подобро од второпласираната Венди Холденер од Швајцарија.

dobivaj vesti na viber

На подиумот место заслужи Петра Влхова од Словачка која задоцнеше 68 стотинки зад победничката.

Најдобрите алпски скијачки следниот викенд ќе бидат во американскиот Килингтон каде ќе се одржат трките во супервелеслалом и во спуст.

Scroll to Top