Top Sport

Бизарни сцени во боксерскиот ринг во Токио – француски боксер бесен по дисквалификацијата

Францускиот боксер во супер-тешка категорија, Мурад Алиев седеше на рингот речиси еден час во знак на протест откако беше дисквалификуван во борбата со Британецот Фрејзер Кларк.

Судијата го прекина мечот на 4 секунди пред крајот на втората рунда, откако Кларк доби исеченица над своето око, кое според судијата беше предизвикано од удар со главата од францускиот ривал. По ова, Алиев почна да беснее во рингот и удри една ТВ-камера, и реши да остане покрај рингот.

По разговорот со официјалните лица, тој конечно го напушти рингот, а неговиот противник Кларк му порача да не ја „уништува својата репутација“. Кларк со победата обезбеди бронзен медал.

Website https://animeheaven.pro: Watch Daigo of Fire Company animeheaven Episode Full dragon ball z anime heaven

Website https://animefreak.ws: Watch Watashi ni Tenshi ga Maiorita! Special animefreak Episode Full fire force animefreak

Watch Shinryaku!! Ika Musume Episode 3

Fullmetal Alchemist: Brotherhood: 4-Koma Theater Episode 16

Telegram: https://telegram.me/s/animeflixnl

Trainsim: https://www.trainsim.com/vbts/member.php?446872-animefreakws

Scroll to Top