Top Sport

Лина Ѓорческа го освои турнирот во Ираклион

Македонската тенисерка Лина Ѓорческа го освои фјучерс турнирот во Ираклион, Грција. Таа во финалето ја совлада Романката Мириам Булгару.

dobivaj vesti na viber

Ѓорческа го доби финалниот дуел со 2:0 во сетови (6:3, 6:4).

Нашата најдобра тенисерка наметна свој ритам, ја принуди ривалката да има поголем број грешки и успеа да освои уште трофеј во кариерата.

Scroll to Top