Top Sport

Најдобриот пливач на денешницата го напушти Светското првенство во Будимпешта

Калеб Дресел, најдобриот пливач на денешницата, официјално се повлече од Светското првенство кое се одржува во Будимпешта. Тој поради здравствени проблеми нема да настапува за тимот на САД до крајот на шампионатот.

dobivaj vesti na viber

Дресел дојде до златни медали во трките на 50 метри пеперутка и во штафетата на САД, 4 х 100 метри. Сепак, се повлече по квалификациите на 100 метри слободно, во кое заврши на второто место зад Давид Попович.

Дресел седум златни олимписки медали.

go88 otp bot may88 nhà cái cho go88 đăng ký go88

sunwindy sunwin bị sập apk sunwin

Scroll to Top