Top Sport

Нигериецот Аџагба со најбруталниот нокаут во 2021

За Нигериецот Ефе Аџагба, најверојатно ќе слушаме повеќе во иднина, откако тешкашот имаше спектакуларен нокаут над Брајан Хауард за да го подобри скорот на 15-0.

Аџагба успешно му направи лажен потег на левата страна, за да го нокаутира Хауард со застрашувачки удар.

Аџагба е поранешен освојувач на злато на Африканските игри, и дебитираше како професионалец во 2017 година, и во 15-те победи дури 12 се со нокаут.

AnimeFreak dubbed anime: Redo of Healer (https://animefreak.ws/m/QR9b) Episode 12

ANIMEFLIX demon slayer animeflix: Watch Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 9

Scroll to Top