Top Sport

Радукану вели дека родителите ќе се грижат за милионите

Новокрунисаната шампионка од САД опен, Ема Радукану вели дека ќе остави нејзините родители да се погрижат за наградата од 2.5 милиони долари која ја доби во Њујорк, и признава дека уште не си приуштила ишто скапо.

18-годишната Британка, која се врати во својата татковина по славната победа, вели дека таа ќе се фокусира на тенисот, додека родителите ќе се грижат за финансиите.

„Ќе ги оставам тие работи на моите родители. Тие може да се погрижат за тоа, а искрено уште не сум отишла на шопинг. Имам лоши навики како и секој тинејџер. Секогаш оставам мешаница зад мене и мора да работам на тоа“, вели Радукану.

Ниту нејзиниот татко, Јан, ниту нејзината мајка, Рене не можеа да патуваат во Њујорк за да го гледаат финалето поради ограничувањата поради пандемијата на КОВИД-19. Британските медиуми тврдат дека ова е само почеток на финансиските придобивки на Радукану, по големите спонзорски договори кои сигурно ќе дојдат за тинејџерката.

Website https://4anime.biz: Watch Senran Kagura: Shinovi Master (Dub) 4anime Episode 12 persona 4 animation reddit

Vassalord. Episode Full

Website https://animedao.nl: Watch Tales of Little Women (Dub) animedao Episode 48 attack on titan animedao

Rosario + Vampire Capu2 (https://animekisa.in/m/4Lx) Episode 13

Fr ulule: https://fr.ulule.com/animeflixnl/#/badges

Plurk: https://www.plurk.com/animefreakws

Scroll to Top