Top Sport

Рускиот шампион во шамарање доминира и во бокс без ракавици!

Василиј Хамотискиј, рускиот „џин“ кој стана Интернет сензација како шампион во натпреварувањето во удирање на шамари.

Хамотискиј стана ѕвезда низ целиот свет откако стана руски шампион во удирање шамари на необичното натпреварување во неговиот роден Сибир.

Фармерот од малото село Иљанскиј во Сибир, по ова стана вистинска ѕвезда во својата татковина и сега се проба во необично натпреварување во бокс без ракавици. 180 килограми тешкиот Русин се судри со Сергеј Поштак, со прекар „Сатаниста“, кој изеде добар ќотек пред да заврши во нокаут.

Мечот можете да го погледнете од 11. минута од видеото.

 

УФЦ шефот е заинтересиран за рускиот „шамарџија“ Василиј!

Рускиот шампион во шамарање VS бразилскиот ѕвер Зулузињо во затворска „пресметка“ (видео)

Scroll to Top