Top Sport

Големиот Шек го поздрави големиот Мвумби!

Готие Мвумби, огромниот пивот на ДР Конго, кој стана атракција на ракометниот Мундијал во Египет, доби порака од исто така огромната НБА легенда, Шекил О’Нил, и потврди дека има нов прекар: „Ел гиганте“.

26-годишниот Мвумби, кој постигна четири гола во дебито на Мундијалите против Аргентина, има 1.92 сантиметри и над 110 килограми и на Аргентинците им беше многу тешко да го сопрат. За неговата слава чу и Шекил О’Нил, кој објави приказна на неговата Инстаграм страница.

„Велат дека ти си Шек во ракометот, што се случува?“, го прашува Шек ракометарот.

Мвумби беше воодушевен од поздравот.

„Сонот кој остана реалност, нешто што навистина не ми се веруваше. Мојот идол Шек, мојата ѕвезда, благодарам за пораките и за поддршката. Не разбирам што се случува, но пораката е таа: живеј го својот живот и бори се за тоа што си“, напиша Мвумби.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @gauthiermvumbi

Ракометарот од ДР Конго кој стана атракција на СП

Watch By the Grace of the Gods (Dub) Episode 11 (https://crunchyrollfree.com/m/xQYa/ep-11) at Crunchyroll dragon ball z watch online crunchyroll

The Promised Neverland (Dub) (https://funimationfree.com/m/354D) Episode 12 at website https://funimationfree.com. See more funimation winter 2020

Scroll to Top