Top Sport

Алехандро Валверде

Валверде стана светски шампион на 38 години! (видео)

Шпанскиот ветеран Алехандро Валверде, конечно, стана светски шампион во Инсбрук, победувајќи го Французинот Роман Барде и Канаѓанецот Мајкл Вудс во …

Валверде стана светски шампион на 38 години! (видео) Прочитај повеќе

Ветеранот Валверде со победа, Квјатковски со црвената маичка (видео)

Шпанскиот ветеран Алехандро Валверде во спринтерски финиш го совлада Полјакот Михал Квјатковски на втората етапа на Вуелта Еспања од Марбелја …

Ветеранот Валверде со победа, Квјатковски со црвената маичка (видео) Прочитај повеќе

ТдФ: Шестата етапа за Мартин, Ван Авермет ја задржа жолтата маичка

Даниел Мартин, велосипедист на тимот УАЕ, победи на шестата етапа на „Тур д’Франс“, што во должина од 181 километри се …

ТдФ: Шестата етапа за Мартин, Ван Авермет ја задржа жолтата маичка Прочитај повеќе

Scroll to Top