Top Sport

Александер Чеферин

Чеферин против Словенија: Таму владеат примитивци

Претседателот на УЕФА, Александер Чеферин ја продолжи својата „битка“ со политичарите во својата татковина, Словенија, велејќи дека мнозинството на Словенци …

Чеферин против Словенија: Таму владеат примитивци Прочитај повеќе

Чеферин: Европската фудбалска сезона ќе заврши во август

Претседателот на УЕФА, Александер Чеферин вели дека европската федерација очекува крај на фудбалската сезона 2019/20 во август, вклучувајќи ги и …

Чеферин: Европската фудбалска сезона ќе заврши во август Прочитај повеќе

Чеферин: На еден или на друг начин Ливерпул ќе бидат шампиони

И покрај претходните закани дека шампионатите мораат да бидат комплетирани, претседателот на УЕФА, Александер Чеферин вели дека не гледа ситуација …

Чеферин: На еден или на друг начин Ливерпул ќе бидат шампиони Прочитај повеќе

Чеферин се правда за одигрувањето на Аталанта-Валенсија

Претседателот на УЕФА, Александер Чеферин ја бранеше одлуката да се дозволи да се одигра мечот Аталанта-Валенсија од Лигата на шампиони …

Чеферин се правда за одигрувањето на Аталанта-Валенсија Прочитај повеќе

Чеферин ветува: Нема промена на ЛШ без согласност на федерациите

Претседателот на УЕФА, Александер Чеферин тврди дека нема да се остварат контроверзните промени на форматот на Лигата на шампионите без …

Чеферин ветува: Нема промена на ЛШ без согласност на федерациите Прочитај повеќе

Чеферин нема предизвикувач за претседателското место во УЕФА

Александер Чеферин нема да има против-кандидат на изборите за претседател на УЕФА, со што Словенецот останува уште барем четири години …

Чеферин нема предизвикувач за претседателското место во УЕФА Прочитај повеќе

Чеферин: ФИФА и Инфантино сакаат да ја „продадат душата“ на фудбалот

Претседателот на УЕФА, Словенецот Александер Чеферин влезе во остар напад на претседателот на ФИФА, Џани Инфантино и неговите планови за …

Чеферин: ФИФА и Инфантино сакаат да ја „продадат душата“ на фудбалот Прочитај повеќе

И претседателот на УЕФА се приклучи на „Заедничка цел“ на Мата

Претседателот на УЕФА, Словенецот Александер Чеферин се приклучи на добротворната иницијатива „Заедничка цел“ на Хуан Мата и се обврза да …

И претседателот на УЕФА се приклучи на „Заедничка цел“ на Мата Прочитај повеќе

Scroll to Top