Top Sport

Андре Гомеш

Андре Гомеш се врати на тренинзи само 86 дена откако го скрши зглобот!

Фудбалерот од средниот ред на Евертон, Андре Гомеш се врати на тренинзи на својот клуб, откако во ноември се здоби …

Андре Гомеш се врати на тренинзи само 86 дена откако го скрши зглобот! Прочитај повеќе

Андре Гомеш по повредата: Се помина добро, дома сум, фала за поддршката!

Фудбалскиот свет стравуваше за кариерата на португалскиот фудбалски интернационалец, Андре Гомеш кој минатиот викенд се здоби со тешка скршеница на …

Андре Гомеш по повредата: Се помина добро, дома сум, фала за поддршката! Прочитај повеќе

Роналдо му прати емотивна порака на повредениот сонародник Гомеш

Капитенот на португалската репрезентација, Кристијано Роналдо преку социјалните мрежи му прати порака за поддршка на својот соиграч од репрезентацијата, фудбалерот …

Роналдо му прати емотивна порака на повредениот сонародник Гомеш Прочитај повеќе

Евертон до реми со Тотенхем по хорор-повредата на Андре Гомеш (вознемирувачко видео)

Последниот денешен меч од 11. коло во англиската Премиер лига помеѓу Евертон и Тотенхем заврши 1:1, но мечот ќе остане …

Евертон до реми со Тотенхем по хорор-повредата на Андре Гомеш (вознемирувачко видео) Прочитај повеќе

Андре Гомеш трансфер-цел на Јувентус

Италијанскиот шампион Јувентус го обнови интересот за португалскиот репрезентативец Андре Гомеш, објавија медиумите на Апенинскиот Полуостров. Јувентус и во летниот …

Андре Гомеш трансфер-цел на Јувентус Прочитај повеќе

Scroll to Top