Top Sport

Аргентина – кошаркарска репрезентација

Скола: Не сме како Србија, Литванија, Франција, нашиот успех е случајност!

Кошаркарската селекција на Аргентина направи мало чудо со тоа што се пласираше во годинешното финале на Мундобаскетот во Кина. Сепак …

Скола: Не сме како Србија, Литванија, Франција, нашиот успех е случајност! Прочитај повеќе

Шпанија на врвот на светот! Не им дадоа да „дишат“ на Аргентинците

Шпанија е освојувач на 18. Светско првенство во кошарка, освојувајќи го вторпат кошаркарскиот Мундијал по убедливата 95:75 (23:14, 20:17, 23:16, …

Шпанија на врвот на светот! Не им дадоа да „дишат“ на Аргентинците Прочитај повеќе

„Гаучосите“ ја декласираа Полска за прво место во групата

Аргентина го освои првото место во групата И на Светското првенство во Кина, откако ја декласираше репрезентацијата на Полска со …

„Гаучосите“ ја декласираа Полска за прво место во групата Прочитај повеќе

Скола со 39 години влезе во историјата на светските првенства

Луис Скола денес го запиша своето име во историјата на светските првенства. Легендарниот Аргентинец ја предводеше својата репрезентација со 23 …

Скола со 39 години влезе во историјата на светските првенства Прочитај повеќе

Scroll to Top