Top Sport

Аурелио де Лаурентис

Претседателот на Наполи под истрага за трансферот на Осимен!

Повеќе италијански медиуми тврдат дека претседателот на Наполи, Аурелио де Лаурентис е под истрага за лажирање на сметководството на клубот …

Претседателот на Наполи под истрага за трансферот на Осимен! Прочитај повеќе

Де Лаурентис: Му посакувам добра работа и многу среќа на Руди Гарсија

Италијанскиот шампион Наполи доцна синоќа објави дека францускиот стратег Руди Гарсија ќе биде нов тренер на тимот. Претседателот на клубот, …

Де Лаурентис: Му посакувам добра работа и многу среќа на Руди Гарсија Прочитај повеќе

Де Лаурентис бара трпение во потрагата за наследник на Спалети

Претседателот на Наполи, Аурелио де Лаурентис побара трпение од неговите навивачи за да се најде наследник на шампионскиот тренер Лучано …

Де Лаурентис бара трпение во потрагата за наследник на Спалети Прочитај повеќе

Де Лаурентис: Наполи сега ќе оди по ЛШ, оваа година УЕФА не „зезна“

Претседателот на Наполи, Аурелио де Лаурентис е сигурен дека неговиот клуб по освојувањето на првото скудето по 33 години ќе …

Де Лаурентис: Наполи сега ќе оди по ЛШ, оваа година УЕФА не „зезна“ Прочитај повеќе

Де Лаурентис одбил 2.5 милијарди евра за Наполи: Не ми требаат пари

Претседателот на Наполи, Аурелио де Лаурентис открива дека лани одбил понуда да го продаде клубот за 2.5 милијарди евра бидејќи …

Де Лаурентис одбил 2.5 милијарди евра за Наполи: Не ми требаат пари Прочитај повеќе

Де Лаурентис нема да штеди при прославата на скудетото на Наполи

Претседателот на Наполи, Аурелио де Лаурентис, кој не е познат како човек кој сака да троши премногу и секогаш внимава …

Де Лаурентис нема да штеди при прославата на скудетото на Наполи Прочитај повеќе

Де Лаурентис: Наполи не го продава Осимен, ние сме клуб без долгови

Претседателот на Наполи, Аурелио де Лаурентис инсистира дека неговата прва ѕвезда, нигерискиот напаѓач Виктор Осимен не е на продажба бидејќи …

Де Лаурентис: Наполи не го продава Осимен, ние сме клуб без долгови Прочитај повеќе

Scroll to Top