Top Sport

Бахреин – ракометна репрезентација

Хрватска, конечно, убедлива, Унгарците остануваат максимални

Хрватската ракометна репрезентација, конечно, одигра убедлив натпревар, победувајќи го Бахреин со 28:18 за да дојдат чекор поблиску до пласман во …

Хрватска, конечно, убедлива, Унгарците остануваат максимални Прочитај повеќе

Бахреин со прва мундијалска победа, пласманот понатаму на СП го заверија Бразил и Египет

Во мундијалската група Б, во која настапува и Македнија, на СП во ракомет во Германија и Данска азиската репрезентација на …

Бахреин со прва мундијалска победа, пласманот понатаму на СП го заверија Бразил и Египет Прочитај повеќе

Унгарија „спаси“ реми против Египет, Штрлек и Хрватска како на тренинг со Бахреин

Унгарија и Египет одиграа драматично 30:30 реми во претпоследното коло во групата Б на Светското првенство во Германија и Данска, …

Унгарија „спаси“ реми против Египет, Штрлек и Хрватска како на тренинг со Бахреин Прочитај повеќе

Бразилска „шок-терапија“ за Србија, Исланд без мака против Бахреин

Бразил со 24:22 ја победи Србија за да ги освои првите поени на Светското првенство во ракомет во Германија и …

Бразилска „шок-терапија“ за Србија, Исланд без мака против Бахреин Прочитај повеќе

Македонија денеска на мегдан со Бахреин брка нов триумф за 2 од 2

Македонската ракометна репрезентација по поведниот триумф над селекцијата на Јапонија, денеска го игра второто коло на СП во Германија и …

Македонија денеска на мегдан со Бахреин брка нов триумф за 2 од 2 Прочитај повеќе

Scroll to Top