Top Sport

Барнли

Барнли врза две победи, Палас со втор неуспех во низа (видео)

Во единствениот премиерлигашки натпревар на денешната програма, Барнли во дербито од средината на табелата, минимално со 1-0 славеше кај Кристал …

Барнли врза две победи, Палас со втор неуспех во низа (видео) Прочитај повеќе

Навивачот на Барнли кој леташе расистичка порака е избркан од работа

Навивачот на премиерлигашот Барнли, Џејк Хепл кој во понеделникот вечерта организираше авион да прелета над стадионот на Манчестер Сити со …

Навивачот на Барнли кој леташе расистичка порака е избркан од работа Прочитај повеќе

Над стадионот авион со „White Lives Matter Burnley“, на теренот Сити го „прегази“ Барнли (видео)

Сѐ уште актуелниот англиски шампион, Манчестер сити го „прегази“ Барнли со 5:0 во вечерниот меч од Премиер лигата, кој беше …

Над стадионот авион со „White Lives Matter Burnley“, на теренот Сити го „прегази“ Барнли (видео) Прочитај повеќе

Продолжува агонијата на Тотенхем, без победа и против Барнли (видео)

Фудбалерите на Барнли и Тотенхем одиграа нерешено 1-1 во меч од 29 коло во Премиерлигата. Менаџерот на „Спарси“ Жозе Мурињо …

Продолжува агонијата на Тотенхем, без победа и против Барнли (видео) Прочитај повеќе

И повторно нерешено! Арсенал четврти пат со реми во Премиер лигата (видео)

Арсенал на Микел Артета никако да загуби, но во исто време, никако да ги освои ниту трите поени, откако на …

И повторно нерешено! Арсенал четврти пат со реми во Премиер лигата (видео) Прочитај повеќе

Безидејниот Јунајтед понижен на „Олд Трафорд“ од Барнли (видео)

Барнли, клубот од градчето на 34 километри на север од Манчестер, успеа да стигне до славна победа на „Олд Трафорд“, …

Безидејниот Јунајтед понижен на „Олд Трафорд“ од Барнли (видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top