Top Sport

Црна Гора – ракометна репрезентација

Црногорците тврдат: Зелените дресови не беа провокација за Србија

Ракометниот сојуз на Црна Гора со соопштение ги отфрли тврдењата дека носењето на зелени дресови во мечот против Србија на …

Црногорците тврдат: Зелените дресови не беа провокација за Србија Прочитај повеќе

Исланд и Белорусија со стил во втора фаза, Германија се намачи со Летонија

Белорусите со нова извонредна партија ја исфрлија можноста Црна Гора да се бори за пласман во следна фаза. Тие славеа …

Исланд и Белорусија со стил во втора фаза, Германија се намачи со Летонија Прочитај повеќе

Хрватите се „разбудија“ за победа над Црна Гора, Криштопанс недоволен за Летонците (видео)

Хрватска одигра лошо прво полувреме, но во второто целосно доминираше за со убедлива 27:21 победа над Црна Гора да го …

Хрватите се „разбудија“ за победа над Црна Гора, Криштопанс недоволен за Летонците (видео) Прочитај повеќе

Црногорките подобри од Србинките, а сега мораат да чекаат помош од нив (видео)

Ракометарките на Црна Гора останаа со шанси за пласман во полуфиналето на ЕП во Франција, откако во големото дерби со …

Црногорките подобри од Србинките, а сега мораат да чекаат помош од нив (видео) Прочитај повеќе

Како Швеѓанецот на чело на Црна Гора учи јазик (видео)

Селекторот на црногорската ракометна репрезентација, Пер Јохансoн имаше одлична најава на мечот со Србија на Европското првенство, покажувајќи дека полека …

Како Швеѓанецот на чело на Црна Гора учи јазик (видео) Прочитај повеќе

Лекиќ и Србија ја „растурија“ Данска за прво место во А групата (видео)

Србинките со фантастична игра стигнаа до голема 30:25 победа над Данска, со што го обезбедија првото место во групата А …

Лекиќ и Србија ја „растурија“ Данска за прво место во А групата (видео) Прочитај повеќе

Црногорките со лесна победа, Данска се намачи во скандинавското дерби

Црна Гора го стартуваше настапот на Европското првенство во ракомет за жени со убедлива 36:32 победа над Словенија, предводени од …

Црногорките со лесна победа, Данска се намачи во скандинавското дерби Прочитај повеќе

Исланд без мака против Грците, Црногорците едвај со реми против Фарски Острови

Македонија утре ги стартува квалификациите за Европското првенство во ракомет во 2020 година, кога во Битола ќе ја пречека Турција, …

Исланд без мака против Грците, Црногорците едвај со реми против Фарски Острови Прочитај повеќе

Scroll to Top