Top Sport

Даниеле де Роси

СПАЛ го отпуштија Де Роси по само четири месеци

Поранешниот италијански репрезентативец Даниеле де Роси доби отказ од италијанскиот второлигаш СПАЛ, откако неговиот тим доживеа трет пораз едноподруго во …

СПАЛ го отпуштија Де Роси по само четири месеци Прочитај повеќе

Михајловиќ е пред смена во Болоња – Даниеле де Роси на негово место!

Избраниците на тренерот Синиша Михајловиќ вчера доживеаја дебакл на „Џузепе Меаца“ од Интер, 6:1. „Мечот заврши уште во првото полувреме, …

Михајловиќ е пред смена во Болоња – Даниеле де Роси на негово место! Прочитај повеќе

Даниеле де Роси хоспитализиран поради КОВИД!

Римскиот весник „Ил темпо“, објавува дека легендарниот поранешен капитен на Рома, а сега помошник на Роберто Манчини во италијанската репрезентација, …

Даниеле де Роси хоспитализиран поради КОВИД! Прочитај повеќе

Де Роси го обожавал Манчестер јунајтед, но не направил трансфер поради Кин и Сколс

Легендата на Рома, Даниеле де Роси признава дека секогаш го сакал Манчестер јунајтед, но дека решил да не направи трансфер …

Де Роси го обожавал Манчестер јунајтед, но не направил трансфер поради Кин и Сколс Прочитај повеќе

Scroll to Top