Top Sport

Давид Налбандијан

Налбандијан: Доста чекате да се пензионираат, победете ги сега Новак, Рафа и Роџер

Поранешниот светски рекет број 3, Аргентинецот Давид Налбандијан по подолго време се врати на тенисот, откако се приклучи на тренерскиот …

Налбандијан: Доста чекате да се пензионираат, победете ги сега Новак, Рафа и Роџер Прочитај повеќе

Не е само Новак! Тројца тенисери кои беа исфрлени за слични „прекршоци“

На тенискиот терен емоциите честопати тешко се контролираат и во тие моменти реакцијата на дел од спортистите носи до најтешката …

Не е само Новак! Тројца тенисери кои беа исфрлени за слични „прекршоци“ Прочитај повеќе

Налбандијан: Федерер, Надал и Ѓоковиќ едноставно имаа среќа

Поранешниот финалист од Вимблдон, Аргентинецот Давид Налбандијан е полн со пофални зборови за своите поранешни ривали Роџер Федерер, Рафаел Надал …

Налбандијан: Федерер, Надал и Ѓоковиќ едноставно имаа среќа Прочитај повеќе

Налбандијан ја среди „големата тројка“ на ист турнир, а нема освоен грен слем

Роџер Федерер, Рафеал Надал и Новак Ѓоковиќ до крајот на нивните кариери ќе се борат да стигнат до титула повеќе …

Налбандијан ја среди „големата тројка“ на ист турнир, а нема освоен грен слем Прочитај повеќе

Страшна несреќа на Налбандијан на релито Аргентина (Видео)

Поранешниот финалист на најпрестижниот тениски турнир во светот, Вимблдон, Давид Налбандијан, доживеал тешка сообраќајна несреќа, од која се извлекол без …

Страшна несреќа на Налбандијан на релито Аргентина (Видео) Прочитај повеќе

Scroll to Top