Top Sport

Дејна Вајт

Дејна Вајт: Фудбалот е најнеталентираниот спорт, головите се преголеми…

Фудбалот, или како што тие го нарекуваат „сокерот“, направи голем прогрес во САД, што се покажа со страста која нивните …

Дејна Вајт: Фудбалот е најнеталентираниот спорт, головите се преголеми… Прочитај повеќе

Дејна Вајт потврди дека Хазбула има договор со УФЦ и го „предупреди“ Мекгрегор

Претседателот на УФЦ, Дејна Вајт потврди дека сензацијата на социјалните мрежи, Хазбула Магомедов добил договор со престижната ММА федерација и …

Дејна Вајт потврди дека Хазбула има договор со УФЦ и го „предупреди“ Мекгрегор Прочитај повеќе

Шефот на УФЦ, Дејна Вајт знае како треба ако го сретнеш со Мајк Тајсон во авион

„Челичниот“ поранешен апсолутен шампион во тешка категорија, Мајк Тајсон повторно е на насловните страници, откако се појави видео во кое …

Шефот на УФЦ, Дејна Вајт знае како треба ако го сретнеш со Мајк Тајсон во авион Прочитај повеќе

УФЦ му се заканила со тужба на Нгану часови пред неговата борба со Ган

УФЦ се заканила дека ќе го тужи својот апсолутен шампион во тешка категорија, Френсис Нгану, неколку часа пред тој да …

УФЦ му се заканила со тужба на Нгану часови пред неговата борба со Ган Прочитај повеќе

УФЦ: Вајт исфрли фајтер од организацијата по бизарното прекршување на правилата

Претседателот на УФЦ, Дејна Вајт потврди дека германскиот фајтер со мароканско потекло, Отман Азаитар е исфрлен од федерацијата заедно со …

УФЦ: Вајт исфрли фајтер од организацијата по бизарното прекршување на правилата Прочитај повеќе

Одиме! Вајт на преговори со Хабиб, ќе успее ли да го врати во октагонот?

Шпекулациите околу враќањето на УФЦ шампионот Хабиб Нурмагомедов во кафезот се зголемија, откако шефот на УФЦ, Дејна Вајт објави кратко …

Одиме! Вајт на преговори со Хабиб, ќе успее ли да го врати во октагонот? Прочитај повеќе

Јутјуберот Џејк Пол со брутално видео се потсмева со Мекгрегор и Дејна Вајт

Јутјуберот Џејк Пол, кој очигледно повеќе сака кариера на боксер, предизвика бура реакции со неговото ново видео насочено кон потсмев …

Јутјуберот Џејк Пол со брутално видео се потсмева со Мекгрегор и Дејна Вајт Прочитај повеќе

Scroll to Top