Top Sport

Денис Шаповалов

Лејкерси во драма ја прекинаа серијата од 11 победи на Мемфис, Дончиќ пак ги „крена“ Маверикс

Лос Анџелес лејкерс покажаа дека се подготвени за борба, враќајќи се од двоцифрена негатива во послената четвртина за да стигнат …

Лејкерси во драма ја прекинаа серијата од 11 победи на Мемфис, Дончиќ пак ги „крена“ Маверикс Прочитај повеќе

Канада преку Австралија до првата Дејвис куп титула во историјата

Канада првпат во историјата стана шампион од тенискиот Дејвис куп во неделата, откако Феликс Оже-Алијасим ја комплетираше својата фантастична сезона …

Канада преку Австралија до првата Дејвис куп титула во историјата Прочитај повеќе

Медведев го крена трофејот во Виена, Оже-Алијасим со трета АТП круна во низа

Рускиот тениски ас, Данил Медведев пласманот на АТП финалето во Торино го запечати со титулата од Виена опен во Австрија, …

Медведев го крена трофејот во Виена, Оже-Алијасим со трета АТП круна во низа Прочитај повеќе

Шаповалов го „уништи“ Зверев, Надал со епски прв сет од час и 20 минути

Канаѓанецот Денис Шаповалов со 6:3/7:6(5)/6:3 го совлада третиот носител на Астралија опен, Александер Зверев за да закаже пресметка со првиот …

Шаповалов го „уништи“ Зверев, Надал со епски прв сет од час и 20 минути Прочитај повеќе

Шаповалов за 50 минути го реши Фриц, Мареј преку Еванс закажа дуел со Надал!

Канадскиот тенисер Денис Шаповалов (14. на АТП листата) за само 50 минути го победи Американецот Тејлор Фриц (АТП-23) со 6-3 …

Шаповалов за 50 минути го реши Фриц, Мареј преку Еванс закажа дуел со Надал! Прочитај повеќе

Scroll to Top