Top Sport

Дерби Каунти

Фудбалер на Дерби посака да изгори стадионот на клубот, фановите бараат отказ (видео)

Напаѓачот на Дерби каунти, Мејсон Бенет мораше да се извинува на навивачите на англискиот второлигаш откако на социјалните мрежи се …

Фудбалер на Дерби посака да изгори стадионот на клубот, фановите бараат отказ (видео) Прочитај повеќе

Руни: Мој соиграч живее во социјален стан, намалувањето на платата ќе го „утепа“

Поранешниот англиски капитен Вејн Руни го нападна министерот за здравство на Велика Британија, Мет Хенкок кој посочи дека фудбалерите од …

Руни: Мој соиграч живее во социјален стан, намалувањето на платата ќе го „утепа“ Прочитај повеќе

Игало со два гола, Јунајтед лесно против Дерби каунти (видео)

Манчестер јунајтед се пласираше во четврт-финалето на ФА купот, откако на гостувањето кај Дерби Каунти стигнаа до рутинска 0:3 победа …

Игало со два гола, Јунајтед лесно против Дерби каунти (видео) Прочитај повеќе

Руни со магичен гол од слободен удар, Дерби со 4:0 победа! (видео)

Најдобриот стрелец во историјата на англиската репрезентација и легенда на Манчестер јунајтед, Вејн Руни уште еднаш покажа дека „не е …

Руни со магичен гол од слободен удар, Дерби со 4:0 победа! (видео) Прочитај повеќе

Руни ќе игра за Дерби каунти и не планира да се пензионира

Најдобриот стрелец во историјата на Манчестер јунајтед, Вејн Руни е подотвен да го направи камбекот во англискиот фудбал, откако беше …

Руни ќе игра за Дерби каунти и не планира да се пензионира Прочитај повеќе

Крај на сезоната, пијан во сообраќајка го повредил коленото

Капитенот на Дерби Каунти, Ричард Кио, поради повреда нема да игра до крајот на сезоната. Од клубот ги потврдиле медиумските …

Крај на сезоната, пијан во сообраќајка го повредил коленото Прочитај повеќе

Руни стана фудбалер и менаџер на Дерби каунти

Англискиот второлигаш Дерби каунти потврди дека поранешниот англиски капитен Вејн Руни доби 18-месечен договор како фудбалер и менаџер заминувајќи од …

Руни стана фудбалер и менаџер на Дерби каунти Прочитај повеќе

Scroll to Top